HECHT 5642 - motorový prevzdušňovač

HECHT 5642 - motorový prevzdušňovač

NOVINKA

NovinkaBenzínový prevzdušňovač s 6,5 HP motorom s objemom 163 cm3, Záber 42 cm. Kôš 45 l. Hmotnosť 44 k

  • Cena: 399 € s DPH

Výrobca: Hecht benzínové prevzdušňovače

Parametre

motor HECHT OHV
hmotnosť (kg) 44
doporučená plocha (m2) 1600
guličkové ložiská áno
skelet kovový
nastavenie hĺbky (mm) 0 až -12
počet nožov -
záber (cm) 42
obsah (cm3) 163
výkon (HP) 6,5
kôš (l) 45

Popis tovaru

Praktický motorový prevzdušňovač trávnikov. Motor HECHT OHV s výkonom 6,5 HP sa postará o hladký chod i dostatočnú silu na valci, doporučená pracovná plocha je až 1600 m2. Kovový skelet potom zaisťuje dobrú stabilitu stroja pri pohybe v nerovnom teréne a dlhú životnosť. Kolieska sú naviac vybavené guličkovými ložiskami pre hladký pohyb, ktoré tiež znižujú ich opotrebovanie.

Pracovný záber je 42 cm a hĺbku prevzdušňovania je možné centrálne nastaviť. Jeden stupeň (+12 mm) pre transport a 5 stupňov pre prevzdušňovanie (0 až -12 mm). Prevzdušňovač je tak ideálny takmer do každej záhrady a pre každý trávnik. Súčasťou stroja je tiež 45 l zberný kôš z textílie pre jednoduchý zber zvyškov machu, trávy, lístia a pod.

Pre jednoduchú manipuláciu je stroj opatrený praktickým madlom, ktoré je možné zložiť pre lepšie skladovanie.

Pri pravidelnom kosení sa do trávnika dostávajú zvyšky trávy, ktoré môžu vytvárať tlením nepriepustnú vrstvu. Táto vrstva nielenže bráni prístupu vzduchu a živín do zeme, zároveň je ideálna pre rast húb a pliesní, ktoré nie sú pre zdravý a pekný trávnik žiadúce. Preto je vhodné čas od času trávnik prerezať a prevzdušniť.

Prerezávanie sa odporúča vykonávať 2x ročne, prvý krát na jar, druhý krát v jesennom období. Prevzdušňovací valec z trávnika odstráni trávnu plsť, zvyšky rastlín a buriny a prereže vrchnú vrstvu zeminy. Tým sa zlepší príjem živín, vlahy a vzduchu a podporí sa tým hlbšie prekorenenie travín. Zároveň dochádza k prerezávaniu trávnych výbežkov, čím sa podporí tvorba nových výhonkov a trávnik tak hustne a omladzuje sa.

Prevzdušňovanie sa odporúča vykonávať po zvyšok sezóny. Šetrne rozruší zhutnelú pôdu, z trávy vyčeše zvyšky po kosení a iné nečistoty, tým odstráni nepriestupný pancier stariny a zlepší výmenu pôdnych plynov a príjem vlahy.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info